Rubriky
Ekonomika

Jak se zachraňují podnikatelé

Vy starší se mnou budete souhlasit určitě, a vy mladší přinejmenším pravděpodobně, když řeknu, že si u nás žijeme dobře značnou měrou jenom díky tomu, že u nás máme i soukromé podnikatele. Protože ti z vás, kdo zažili ještě dobu před listopadem 1989, jistě potvrdí, že výhradně státní firmy sice vyráběly ledacos, ale určitě ne všechno, nereagovaly pružně a třeba také vůbec na poptávku ze strany zákazníků, často neplnily plán a rozhodně se nepřekonávaly ani v kvalitě.

Jistě, najdou se určitě i tací, kdo na ony doby vzpomínají s nostalgií, jsou mezi námi i ti, kdo by se rádi do oněch časů vrátili a je jim bytostně cizí a nepříjemné dnešní rozvrstvení společnosti a skutečnost, že si leckdo vydělává soukromě víc než oni, určitě se najdou tací, pro něž by byla tehdejší pomyslná košile bližší než dnešní kabát. Ale je fakt, že nebýt soukromých podnikatelů, neměli bychom u nás ani zdaleka všechno to, co máme nebo můžeme mít.

stará mince

Kdykoliv někdo něco potřebuje a může za to adekvátně zaplatit, najde nějakého soukromníka, který je to pro něj ochoten udělat, vyrobit, sehnat, zařídit… Pomalu nic tu není nemožné. A za to patří podnikatelům vděk.

Jenže navzdory tomu, jaký mají podnikatelé pro nás všechny význam, se těmto nevede vždy zase až tak dobře, jak by se jim vést mělo. Zákazníci mají díky nim jistotu, že seženou kdykoliv cokoliv, jenže soukromníci sami nemají ani jistotu, že ze svých příjmů dokážou vyžít. Protože podnikání nevynáší vždycky jenom velké peníze.

stará bankovka

A tak je častým údělem podnikatelů nebankovní hypotéka bez registru. A je jedině dobře, že se u nás taková nebankovní hypotéka nabízí. Protože díky ní dokáže leckterý podnikatel přečkat doby, v nichž se mu ekonomicky nedaří. A když takové hypotéky pomáhají podnikatelům, pomáhají vlastně nám všem. Protože zkrachovali-li by všichni soukromí podnikatelé, kteří se dostanou do problémů, měli bychom tu zase socialistickou ekonomiku. Se všemi nedokonalostmi, na které můžeme díky soukromníkům zapomenout.

Rubriky
Ekonomika

Jste v insolvenci a už nevíte, co dělat dál? Úvěr můžete dostat i po insolvenci!

Dostali jste se do insolvence? Pro nikoho tato situace není jednoduchá a jde o těžké životní období, ale i tak se vám nezavírají všechny dveře.

Jste v insolvenci a už nevíte, co dělat dál? Úvěr můžete dostat i po insolvenci!

Zažít insolvenci to není nic příjemného, jde o těžkou životní situaci, ale naštěstí všechno se dá řešit. Pokud chybí peníze, je možné zažádat o půjčku, v případě jiných dluhů či nízkých příjmů, ale půjčka v bance není možností. Nejen banky ale poskytují půjčky, jsou tu i nebankovní instituce a na ty se člověk může obrátit, i když není jeho situace lehká. Jestliže zvažujete půjčku, musíte zvážit všechny možnosti. Pokud ale máte možnost ručení nemovitostí, máte dobrý základ pro získání úvěru. Je pak jedno, zda podnikáte nebo ne.

půjčte si peníze

Co insolvence vlastně znamená?

Insolvencí se myslí insolvenční řízení, což je druh soudního procesu, při kterém se rozhoduje o tom, jaký bude nejlepší způsob pro vypořádání s většími dluhy. Občas se totiž stane, že jeden člověk dluží více společnostem či osobám a není schopen všechny své dluhy řádně splácet. V tomto případě je pak někdy insolvence jediným možným řešením, protože splatit velké dluhy není někdy v lidských silách. Do insolvence se pak mohou dostat fyzické i právnické osoby, tedy firmy i jednotlivci. Jistě není jednoduché ocitnout se v takové situaci a ustát ji, ale v dnešní době jde o poměrně častý jev. Je jen málo lidí, kteří dluhy nemají, do finanční tísně a problémů se splácením se pak může kdykoliv kdokoliv z nás dostat.

hypotéka po insolvenci

Kdo vám půjčí po insolvenčním řízení?

Jenže pokud je někdo již v insolvenci na běžnou bankovní půjčku už nárok nemá a to ani po řádném splacení všech dluhů. To však neznamená, že už vám nikdo nepůjčí. Jsou tu samozřejmě nebankovní společnosti, které vaše minulost nezajímá. U nebankovních půjček, které zahrnují různé produkty, se můžete dostat k penězům, ovšem jen za podmínky, že se budete moci zaručit nemovitostí. V tom případě k žádosti o úvěr nic dalšího nepotřebujete. Hypotéka po insolvenci navíc může sloužit i ke splacení starých dluhů, využít tyto peníze můžete na cokoliv a nikdo se vás na to ani nebude ptát.

Ani s insolvencí se nemusíte vzdávat svých plánů do budoucna.

Rubriky
Ekonomika

Nevynáší-li podnikání

Soukromí podnikatelé jsou sice sami svými pány, jenže je nutné konstatovat, že nejednou nejde o právě radostné panování. Protože si sice dotyční mohou o svém životě stejně jako o své práci rozhodovat v podstatě sami, jenže současně tito nesou sami osobně i všechny důsledky, jež to má. To znamená, že dokud podnikání vzkvétá, vede se jim dobře nebo dokonce skvěle, jenže jakmile se objeví potíže, jsou na to rovněž sami a sami to musí dát do pořádku.

Jenže dávat do pořádku situaci v pozvolna nebo i rychle se hroutící a bankrotující firmě není rozhodně nic radostného. To chce mimořádné úsilí, vytrvalost, nápady a pochopitelně i peníze. A přinejmenším s tím posledním, tedy s penězi, to bývá těžké. Když podnikání neprosperuje, nejsou příjmy, a bez těch pak logicky není ani z čeho financovat nezbytné výdaje.

jedna libra

Ale investice jsou při nápravě vzniklých potíží v podstatě nezbytné. A když je podnikatel nemůže zaplatit z vlastní kapsy, musí si peníze od někoho aspoň půjčit. A to je pro podnikatele v nesnázích další rána. Protože někomu takovému obvykle v bance nepůjčí. Banky mají svá přísná pravidla, ty nerady riskují, a když je tedy žadatel o půjčku nějak pochybný, raději pomoci odmítnou.

Avšak hypotéka bez doložení příjmu Férová hypotéka ani v takových chvílích nezklame. Tu dostane klidně i ten ze soukromníků, který má poměrně nedostatečné příjmy, nevalné daňové přiznání, záznam v registrech dlužníků, exekuci na svůj majetek a podobně. I když i zde se pochopitelně nějaké ty podmínky splnit musí.

kreditní karty

Jenže podmínky pro získání nebankovní hypotéky nejsou nijak náročné. Dát za půjčené peníze do zástavy nemovitost a prokázat aspoň minimální schopnost splácet je daleko snáze splnitelné než to, co žádají banky. A proto soukromí podnikatelé nejednou právě o takové hypotéky od nebankovní společnosti žádají. Aby měli výhodně své jisté.

Rubriky
Ekonomika

Leasing

V dnešní době má člověk spoustu možností, jak si něco pořídit. Jestli je něco, čeho se využívá ve velkém, pak je to leasing fahd.cz.

Něčeho takového se využívá zejména při nákupu vozu.

I vy máte možnost něčeho takového využít.

Leasingy existují dva. Jeden se nazývá operativní a druhý finanční. Je tedy na vás, který si zvolíte.

starší vůz

Každý z těchto typů má své klady, ale i zápory a tak je dobré se o nich předem informovat. Takové informace se dají sehnat velice snadno a to například na internetu.

Možná, že právě informace, které si zjistíte, vám pomohou rozhodnout se, co pro vás bude nejlepší.

Je ale jasné, že nic není jen tak.

Za velkou výhodou bychom ale mohli považovat to, že člověk nemusí za danou věc zaplatit již při pořizování ale postupně.

Je zcela na vás, zda této možnosti využijete nebo naopak nikoliv.

Pro některé je něco takového opravdu zvláštní, protože ne v každé zemi máte možnost se s něčím takovým setkat.

Je ale potřeba počítat s tím, že je důležité si vše dopředu promyslet a to zejména dokud je čas.

Je také důležité dát dané firmě vědět, že zvažujete právě leasing, aby mohla připravit potřebné dokumenty.

Spousta věcí je jen o tom, jak se rozhodneme.

Jestliže si myslíte, že by pro vás mohl být leasing výhodný, pak mu dejte šanci.

Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo si například vůz na leasing vzal, pak se jej zkuste zeptat na to, co by vás zajímalo. Jistě nebude mít problém se s vámi o něčem takovém pobavit.

Věříme, že pokud něčeho takového využijete, nebudete zklamaní.

moderní vůz

Je ale pravdou, že člověk by měl prve přemýšlet a až poté jednat. Neříká se to jen tak. Něco na tom opravdu bude.

Zvážit všechna pro a také proti se může vyplatit.

Zjistěte si i vy právě o leasingu maximum informací, abyste poté nebyli nemile překvapeni.

Je to opravdu na vás.

I vy můžete bez problémů této možnosti využít a to ještě dnes.

Rubriky
Ekonomika

Je možné refinancovat

Člověk se v životě dostane do finančních potíží nejednou. A stejně tak musí v některých podobných případech dokonce zažádat i o půjčku, aby to zvládnul. A proto se v takovém případě dohodne s některou jím zvolenou finanční institucí, podepíše s ní patřičnou smlouvu a půjčku dostane (případy, kdy nedostane, ponechejme nyní stranou, ty v tomto případě nesehrávají žádnou roli). Když pak takové peníze má, využije je podle potřeby a následně logicky splácí tak, jak je zakotveno ve smlouvě.

A jak tak čas běží, nejednou si dotyčný všimne, že se na trhu objevila nějaká nabídka, která je lukrativnější než ta, pro niž se onehdy rozhodl a již si vzal. Možná si jí původně nevšiml, možná vznikla až později, na tom nesejde. Prostě takový člověk splácí dražší půjčku a může leda tak hořce litovat, že se raději neupsal této odlišné, výhodnější.

randy JAR

Ovšem lituje nejednou zbytečně. Protože to tak nejednou nemusí zůstat. Existuje totiž i možnost refinancování hypotéky https://nebankovnihypoteky.net/refinancovani-hypoteky-k-nam/.

Co že to znamená? To znamená, že když člověk nalezne zajímavější nabídku, může mít za daných podmínek možnost vyměnit splácenou a nevýhodnou půjčku za jinou.

polské stovky

Co pro to udělat? Je to vlastně prosté. Dotyčný se dohodne s poskytovatelem oné nové, lepší nabídky, vezme si levnější půjčku, touto splatí tu předchozí a je to. Dřívější dražší půjčka se tím stává vyřízenou minulostí a člověk namísto ní splácí půjčku novou, tu, jež mu lépe vyhovuje. A nemusí mu nezbytně vyhovovat jenom nižší cenou. Předností nové půjčky může být třeba i odlišná a vhodnější délka splácení, výše splátek a podobně. A někdy tímto krokem získá člověk třeba i možnost si stávající půjčku navýšit.

A proto je refinancování dobrá věc. Vždyť proč by někdo platil víc, než je nezbytné, a přicházel tak o své vlastní peníze, že?

Rubriky
Ekonomika

Jak těžké jí získat úvěr v bance?

V dnešní době je na trhu přebytek likvidy a banky se neustále mezi sebou předhánějí, kdo přijde s lepší nabídkou úvěrových produktů. Přesto na úvěr jako takový nedosáhne každý. Roli hraje celá řada norem a vnitřních předpisů bank, ale i novela zákona o spotřebitelském zákonu z roku 2016. Je tedy vcelku jasné, že vyřízení úvěru je velice náročné a i nepatrní chyba může v nejhorším případě vést až k jeho zamítnutí. Na co si tedy při sjednávání dát pozor, jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní společností a jak banky posuzují bonitu žadatele?

sjednání hypotéky

Možná vás to překvapí, ale s půjčkou jako takovou má v dnešní době zkušenost téměř každý druhý Čech. Je to vcelku alarmující údaj, ale taková je realita. V dnešní nejisté době se ve finanční tísni může ocitnout každý z nás a požádat o pomoc je vcelku běžné. Záleží už pak jen na bance, zda nám v takové situaci úvěr poskytne.

podpis smlouvy

Jenže vše není tak růžové, jak by se na první pohled mohlo zdát. Schvalovací proces většiny bank je neúprosný, a byť jediný finanční prohřešek může ve výsledku zhatit žádost o úvěr. Jaké jsou ale nejčastější důvody, které banky k takovému závěru přimějí?

 

  • Nízká bonita žadatele

Jsou to práv úvěrové produkty, které do pokladen bank přinesou každoročně nejvíce peněz. Není se tedy čemu divit, že banky bojují doslova o každého nového klienta. Ještě předtím, než ale bude jeho žádost kladně vyřízena, je zapotřebí důkladné vyhodnocení bonity.

 

  • Nesplnění podmínek

Každý věřitel si může sám nastavit podmínky úvěru, tedy jen do té míry, jakou mu umožňuje ČNB. Mezi standartní podmínky patří plnoletost, trvalý pobyt na území ČR, vlastní bankovní účet nebo dostatečně vysoký měsíční příjem. U některých nebankovních společností jsou samozřejmě podmínky do jisté míry benevolentnější, například v případě nebankovní americké hypotéky Nebankovni-hypoteky-uvery.cz není zapotřebí dokládat příjem.

Rubriky
Ekonomika

Podnikání v zahraničí

Každý, kdo podniká, ví moc dobře, jak důležitá je zahraniční klientela. Rozsahem můžete mít zahraničních zákazníků dvacet pět ze sta, ale v konečném důsledku pro Vás představují sedmdesátiprocentní příjmy. A to se tedy rozhodně počítá a vyplatí.

Nejsou to ovšem jen peníze, které od zahraniční klientely získáte. Jedná se také o vyšší prestiž. Zahraniční klientela samozřejmě nasazuje podstatně vyšší laťku našemu podnikání a nutí nás k dalšímu rozvoji a to jak profesnímu, tak personálnímu.

Není tedy od věci, pokud jste ve svém podnikání úspěšní, založit si v zahraničí pobočku, výrazně to usnadní získávání nových zakázek i komunikaci s klientelou. Ale proč zrovna pobočku? Proč ne rovnou sídlo firmy? Jednak se bude pravděpodobně jednat o prestižní adresu, která poslouží jako
dobrá reklama a přináší to určité výhody.
 

Sídlo firmy v cizině se vyplatí

Zní to možná absurdně a ne právě vlastenecky, když Čech zakládá například v Německu firmu, aby posléze stávající České sídlo proměnil na německou pobočku. Ale Vy musíte myslet především ekonomicky a myslet na prospěch firmy i osobní prospěch.

V tomto ohledu představuje Evropská unie výhody, protože platí určitá pravidla pro každou zemi v EU. Pokud budete podnikat v zahraničí déle než deset let (bude tam sídlo Vaší firmy), máte nárok také na důchod dané země. A ten je samozřejmě podstatně vyšší než ten náš. Pokud si tedy jako podnikatel či podnikatelka počínáte úspěšně a obchodujete se zahraničím, toto by jistě stálo za zvážení.

Samozřejmě se naskýtá otázka. Jakým způsobem se platí sociální a zdravotní pojištění? Platí, že hrajete podle pravidel té země, kde máte sídlo firmy. To znamená, že platíte sociální a zdravotní pojištění platné například v Německu. Obava, že musíte platit sociální a zdravotní pojištění v Česku i v zahraničí, je rozhodně zbytečná.

Rubriky
Ekonomika

Trendy v dovolené 2016

Pravda je taková, že na letošní dovolené se ze strachu z terorismu nebo viru zika a všeobecné obavě o bezpečnost vydalo do zahraničí o patnáct procent lidí méně než loňskou sezonu. Letošní léto proběhlo pro většinu lidí, hlavně lidí s rodinami, v blízkosti našich nejbližších převážně východních sousedů nebo někde v České republice.

Jaká je nejoblíbenější destinace Čechů?
Již tradičně jsou to naši východní bratři, kteří letošní sezonou přebili dlouholeté prvenství Chorvatů. Zatímco loni se nejvíce Čechů uchylovalo na dovoleně do Maďarska a Německa, letos tato místa v žebříčku návštěvnosti propadla. Méně oblíbenými jsou vyjma Německa také Egypt, Turecko a Tunis.

Z čeho mají Češi při cestování největší strach?
Ať už je to nemoc šílených krav či Ebola, každý rok se najde něco, z čeho mají Češi před dovolenou obavy. Letos se mimo obvyklých strachů a statistik pádů letadel obávali především tří věcí:

•                    Terorismu
•                    Viru Zika
•                    Uprchlíků
•                    Vnitřních rozporů v zemi, do jejíž destinace se chystali

Důvod propadu zájmu o destinaci africké části středozemního moře
Propad u výše uvedených zemí, v nichž převažuje muslimské obyvatelstvo, je až padesáti procentní, to cestovní kanceláře nezastírají. Pokles zaznamenávají i řecké ostrovy, v přílišné blízkosti Turecka. Pokles je tak markantní, že cestovní kanceláře, specializující se na země s muslimským obyvatelstvem, musely přerušit své působení až na několik měsíců, avšak předpokládají svůj návrat nejpozději na počátku příští sezony.

Překvapení sezony
Letošní dovolené se soustředily na východ od nás, to bylo patrné už v předpovědích expertů před sezonou. Slovensko si drží prvenství, hojnost Čechů bylo k nalezení také v Maďarsku, Bulharsku a v Černé Hoře. Nejnovějším trendem je pak Polsko – jeho oblíbenost leží hned za Slovenskem a Bulharskem.

Rubriky
Ekonomika

Je úvěr v bance ta nejlepší možnost?

Trápí vás tíživá finanční situace a nevíte, jak z ní? V takovém případě jistě přemýšlíte o vhodném úvěru, který by mohl tuto tíživou finanční situaci vyřešit. Jenže bude lepší úvěr z banky nebo nebankovní společnosti? Máme pro vás hned několik důvodů, proč právě druhá možnost bude tou lepší variantou. Nebankovní půjčku totiž často získáte snáze, bez zbytečného papírování a tolik opovrhované byrokracie.

  • Půjčka bez zbytečných průtahů, online a bez papírování

Jen málokterá banka je ke svým klientům natolik benevolentní, aby nabídla sjednání půjčky online. Obvykle kvůli této záležitosti musíte na pobočku, absolvovat zdlouhavý pohovor a poté projednat podmínky samotného úvěru. Nic podobného vám u nebankovních společností nehrozí. V drtivé většině totiž úvěr sjednáte v pohodlí domova online cestou. Vlastně budete potřebovat jenom počítač, připojení k internetu a pár minut času. Podobným způsobem můžete sjednat nejenom úvěry řádech několika tisíc korun, ale třeba i výhodnou hypotéku. Nejlevnější americká hypotéka Fahd je právě od nebankovní společnosti, tak neváhejte!

prodej domu

Celý proces je přitom hrozně jednoduchý, půjčku sjednáte prostřednictvím online formuláře, kde vyplníte své údaje, navolíte částku, dobu splácení a doložíte požadované dokumenty. Pak už stačí počkat, zda vám bude úvěr schválen nebo zamítnut. Celý proces pak často trvá několik málo minut.

  • Možnost odkladu splátek

Během splácení úvěru se může každý z nás dostat velmi snadno do nečekaných finančních problémů a není schopen splácet. Nebankovní společnosti jsou tu pro vás a v takovém případě je možné domluvit se na splátkových prázdninách. Někdy za takový odklad splátek nezaplatíte vůbec nic, jinde je odklad zpoplatněný jednorázovým poplatkem.

smlouva k podpisu

Mějte však na paměti, že odklad splátek je pouze jednorázovou záležitostí a rozhodně by se tato možnost neměla využívat pravidelně. Jinak se i ta nejvýhodnější nebankovní půjčka může řádně prodražit.

Rubriky
Ekonomika

Miner neboli těžař

V čem tkví podstata těžby? Co je vlastně těžba a jak lze těžit v rámci nejen bitcoinu? Miner je zkrátka člověk, jenž provozuje počítač, který je prostřednictvím internetu propojen s ostatními počítači. Výraz je shodně používán i zároveň pro tento počítač. Jedná se o těžební stroj, který je zpravidla v nepřetržitém provozu.

Jak jde čas…

Zatímco v minulosti, tj. před pár lety postačil obyčejný počítač, dnes každý miner potřebuje speciální hardware. V současné době díky značnému nárůstu těžby osobní počítač již zcela nemůže obstát.

finanční síť

Co je těžba? Jaký je princip?

Samotná těžba kryptoměn je zkrátka potvrzování transakcí v kryptoměnové síti. Toto potvrzení spočívá na velmi náročné výpočetní bázi a je založeno zároveň na náhodě. Kdo potvrdí jako první, získává odměnu, která je v podobě měny, tj. bitcoinu. Těžba je jediným způsobem, jak bitcoiny přichází do oběhu. Zároveň jde o velmi zásadní součást fungování celé sítě, kdy je tak zajištěna i bezpečnost bitcoinu.

Vyplatí se těžba? Jak je to s konkurencí?

Pro těžbu je zapotřebí používat již výše uvedený hardware, jenž je pro rozluštění kryptologických úloh uzpůsobený. Zároveň je i optimalizovaný pro spotřebu energie. Avšak tento hardware je striktně určen jen pro těžbu kryptoměny. Jinak s ním nelze dělat nic.

šifrovací měna

Těžit nelze jen tak. Je zapotřebí disponovat technickými znalostmi pro samotné zprovoznění a zahájení těžby. Je podstatné si uvědomit, že jsou na světě země, kde je elektřina takřka zadarmo a současně jsou i mnohem menší životní náklady. Jako příklad lze úvést Čínu, kde dokonce na samotnou těžbu se zaměřují velké továrny disponující těžebním hardwarem a umístěny jsou většinou i v blízkosti elektráren s přebytečnou energií, která je takto zdarma.

I když v tomto případě se tato konkurence nedá porazit, ale teoreticky se s tím dá vypořádat úspěšně. Nicméně v našich podmínkách je tato situace obtížnější, ale vše je zcela reálné!