Dostali jste se do insolvence? Pro nikoho tato situace není jednoduchá a jde o těžké životní období, ale i tak se vám nezavírají všechny dveře.

Jste v insolvenci a už nevíte, co dělat dál? Úvěr můžete dostat i po insolvenci!

Zažít insolvenci to není nic příjemného, jde o těžkou životní situaci, ale naštěstí všechno se dá řešit. Pokud chybí peníze, je možné zažádat o půjčku, v případě jiných dluhů či nízkých příjmů, ale půjčka v bance není možností. Nejen banky ale poskytují půjčky, jsou tu i nebankovní instituce a na ty se člověk může obrátit, i když není jeho situace lehká. Jestliže zvažujete půjčku, musíte zvážit všechny možnosti. Pokud ale máte možnost ručení nemovitostí, máte dobrý základ pro získání úvěru. Je pak jedno, zda podnikáte nebo ne.

půjčte si peníze

Co insolvence vlastně znamená?

Insolvencí se myslí insolvenční řízení, což je druh soudního procesu, při kterém se rozhoduje o tom, jaký bude nejlepší způsob pro vypořádání s většími dluhy. Občas se totiž stane, že jeden člověk dluží více společnostem či osobám a není schopen všechny své dluhy řádně splácet. V tomto případě je pak někdy insolvence jediným možným řešením, protože splatit velké dluhy není někdy v lidských silách. Do insolvence se pak mohou dostat fyzické i právnické osoby, tedy firmy i jednotlivci. Jistě není jednoduché ocitnout se v takové situaci a ustát ji, ale v dnešní době jde o poměrně častý jev. Je jen málo lidí, kteří dluhy nemají, do finanční tísně a problémů se splácením se pak může kdykoliv kdokoliv z nás dostat.

hypotéka po insolvenci

Kdo vám půjčí po insolvenčním řízení?

Jenže pokud je někdo již v insolvenci na běžnou bankovní půjčku už nárok nemá a to ani po řádném splacení všech dluhů. To však neznamená, že už vám nikdo nepůjčí. Jsou tu samozřejmě nebankovní společnosti, které vaše minulost nezajímá. U nebankovních půjček, které zahrnují různé produkty, se můžete dostat k penězům, ovšem jen za podmínky, že se budete moci zaručit nemovitostí. V tom případě k žádosti o úvěr nic dalšího nepotřebujete. Hypotéka po insolvenci navíc může sloužit i ke splacení starých dluhů, využít tyto peníze můžete na cokoliv a nikdo se vás na to ani nebude ptát.

Ani s insolvencí se nemusíte vzdávat svých plánů do budoucna.