Rubriky
Móda

Je móda skutečně univerzální?

Asi každý ví, že módní trendy se konstantně mění. Prakticky každou sezónu se nosí něco jiného. Co si však mnoho lidí neuvědomuje, je to, o jak svazující věc se v podstatě jedná.

 

Pokud by je totiž například následovaly všechny ženy, pak by na sobě měly prakticky to samé. A tady se musíme zamyslet nad tím, zda je to skutečně něco, co bychom chtěli. Nelze totiž pominout fakt, že prakticky každý člověk má jinou postavu, a tak je velmi nepravděpodobné, že jeden styl bude slušet všem.

 

móda se týká i dětí

 

Jistě, můžeme namítnout, že například džíny a tričko patří k podobnému univerzálnímu outfitu, avšak jen málokdo si uvědomuje, že je možné si vybrat z mnoha různých střihů a typů, a to jak u triček, tak i u džínů. To však u většiny skutečně módních oblečení nejde. Celé věci nepomáhá ani to, že je návrháři většinou vytváří tak, aby vypadaly dobře na štíhlé postavě. A je to pochopitelné – koneckonců modelky jsou štíhlé, mnohdy až anorektické, a právě ony nové trendy předvádí. Musí v nich tedy vypadat co nejlépe.

 

klasická fotografie v módním časopise

 

Problém je, že jen málokterá z žen má takovou postavu, zvláště v dnešní době, kdy je běžný sedavý způsob života, ať už doma či v zaměstnání. Pokud se pak někdo takový rozhodne vypadat tak, jako ženy v módních časopisech, snadno se může stát, že výsledek nebude zrovna oslnivý.

 

Také je potřeba zvážit otázku, jak by to vypadalo, kdyby všichni nosili to samé. Koneckonců, změna je kořením života, a to platí i o oblékání. Musíme připustit, že rozhodně vypadá lépe, když na ulici vidíme mnoho různých stylů, z nichž každý dobře padne dané postavě, než jen jeden, který téměř nikomu nesluší.

 

Proto se doporučuje, aby si člověk našel svůj vlastní styl, který mu bude slušet a ve kterém se bude cítit dobře. Samozřejmě, pokud nemáme zrovna vytříbený módní vkus, je dobré si nechat poradit od odborníka, co nám sluší, avšak rozhodně bychom neměli ztratit svou individualitu, a to i v oblékání. Byla by to totiž velká škoda.

Rubriky
Móda

Oblečení na pole dance není věda

V posledních několika letech zažívá tanec na tyči (jiným termínem pole dance) boom v České republice. Věnují se mu ženy různého věku, ale objevují se také první kurzy pro muže. Dokonce v některých školách jsou vyučovány děti od 8 let.
žena při pole dance
Pokud shlédnete některá z videí na Internetu nebo zavítáte na pokročilejší kurz, můžete si povšimnout oblečení přítomných žáků a žaček. Zatímco v začátečnických lekcích se běžně setkáte s bavlněnými triky, legínami či kraťásky značka Vietnamci, v pokročilejších kurzech vidíme oblečení méně. Obvykle tanečníci a tanečnice mívají šortky připomínající spodní prádlo a ženy vršek, top.
pole dance
Důvodem není nádech erotična, který bývá často asociován právě s tancem u tyče v některých nočních klubech. Důvod je vcelku prostý. Aby se daly zvládat pokročilejší prvky na tyči, je potřeba více holé kůže, za které tělo na tyči lépe drží. Proto zkušené tanečnice nosí pouze oblečení připomínající plavecké bikini.

Zdání plavek klame

Jak už bylo řečeno, někomu oblečení profesionálek může evokovat plavky. Obecně se dá říci, že pole dance oblečení je vhodné pro koupání, ale naopak to neplatí. Kvalitní oblečení vhodné pro tento sport musí splňovat hned několik kritérií:
• pružné a prodyšné
• savý materiál, například s vláknem lycry
• nejlépe bezešvé
• přiléhavý materiál, který se na těle nebude odchlipovat, nesmí se ale ani zařezávat

Na trhu existuje celá řada značek, která se věnuje výrobou a šitím nejenom sportovního oblečení pro pole dance. Představíme vám dvě nejznámější v České republice.

DragonFly

Vyznačuje se jednoduchými maximálně dvoubarevnými komplety. Nabízí kraťásky s vrškem, legíny, trička bez ramínek a tří čtvrteční legíny. Symbolem této značky je motýl, který je ručně vyšitý na každém kousku oblečení.

SiluetYogaWear

Jak už název napovídá, jedná se o oblečení vhodné pro všechny sporty typu jóga, pilates či právě i pole dance. Jeho autorkou je paní Eva Plzáková, která nechává všechny kousky ručně šít. Každý rok přichází s dvěma novými kolekcemi, které zahrnují všechny možné barvy a délky.

Rubriky
Móda

Poznejte výhody fantasy sportů

Máte rádi sporty a náležitě si užíváte jak jejich sledování, tak jejich samotné hraní? Pokud ano, určitě se vám zalíbí možnost vyzkoušet něco zcela nového, čímž bude Fantasy liga. Jde o báječné pojetí klasického sportu, a to do podoby, která je v určitých ohledech mnohem atraktivnější. Jde o skutečně zajímavou možnost, jak vyřešit otázku zábavy na celá odpoledne nebo dlouhé večery, proto dejte šanci této online hře a poznejte její výhody.

výkop

Stojí za to tuto hru vyzkoušet?

Mnoho lidí se ptá, zdali je opravdu o takový rozdíl oproti klasickým sportům. Ačkoliv se zde hraje s reálnými hráči, veškeré zápasy jsou zde zcela imaginární. Můžete si totiž sestavit tým svých vlastních hráčů, přičemž tito hráči se v životě třeba ani neviděli. Právě tento koncept se mnoha lidem libí, avšak samozřejmě se najdou i odpůrci, které tomuto online hraní nepřijdou na chuť. Pokud však máte rádi nové zkušenosti a možnosti, jak se zabavit, pak byste tuto hru měli vyzkoušet. Uvidíte sami, že se bude jednat o záležitost, kterou si velmi oblíbíte.

barcelona

Co vám může Fantasy sport nabídnout?

Hodiny dlouhou zábavu – bude vás bavit stavět si virtuální týmy a ty posílat proti ostatním týmům hráčů z celého světa

Mnoho nových informací ze sportu – díky reálným statistikám hráčů načerpáte mnoho nových poznatků ze světa fotbalu, hokeje a dalších oblíbených sportů

Budete si moci vydělat peníze – některé typy Fantasy sportu umožňují i online vsázení, což dá této hře zcela nový rozměr
Pokud se nebojíte nových příležitostí a zkušeností, pak byste tento sport měli vyzkoušet. Nejde sice o aktivní sport, při kterém byste se zpotili, ale určitě pocítíte vřelý pocit na srdci, že děláte něco skutečně zábavného. Poznejte proto, co vám tento sport může nabídnout a uvidíte, že se budete báječně bavit.