Rubriky
Cestování

Milionoví miláčci na čtyřech kolech

Je jedna věc dát miliony za nový luxusní vůz, které patří spíše k laxním poměrně mladým frajírkům. Nádherní hřebci Ferrari se pyšní svými lesklými barvami na zápraží každé větší vily už i u nás a není tak neobvyklé potkat je na cestách ve větších městech. Ale pojďme se podívat na nejdražší vozy v historii, které byly vydraženy v aukci. Luxusní a drahá historická auta si jejich vlastníci cení nadevšechno právě proto, že jejich hodnoty se, u těch nejluxusnějších kousků, mohou vyšplhat až na desítky ba stovky milionů korun. Říkáte si, že je to nejenom nepředstavitelné, ale hlavně šílené? Kdo by dal majlant za obyčejnou káru na čtyřech pneumatikách? Rozmazlení boháči, kteří mají jinak už všechno.

Historická hysterie v automobilovém průmyslu

10. Na desátém místě máme Mercedes-Benz 540K Special Roadster z roku 1936. Prodal se v roce 2012 za necelých 247 milionů korun.

9. Ferrari 250 Testarossa z roku 1957 byl prodán za 260 milionů korun v roce 2009.

8. Na osmém místě je opět Maranellský hřebec, tentokrát Ferrari Berlinetta Comenzatione z roku 53. Jeho cena se vyšplhala na 269 milionů korun.

7. Ferrari 250 LM z roku 1964 bylo vydraženo  na téměř 300 milionů.

6. Opět ze stáje Ferrarii, vůz 250 Testarossa z roku 1957, který se prodal za 343 milionů korun.

5. Závodní Ferrari z roku 1954, 375-Plis Spoder Compenzatione se prodalo v Británii v roce 2014 za téměř 386 milionů korun.

4. Podle tohoto seznamu italská stáj ví, jak vyrábět svá auta. Na čtvrtém místě je Ferrari 275 GTB Speciale, designově navrhnuté společností Scaglietti v roce 1964. V roce 2014 bylo prodáno půl miliardy a padesát čtyři milionů k tomu.

3. Maranellská stáj tomuto seznamu zdá se dominuje. I na třetím místě se nachází italský rudý hřebec, Ferrari 275 GTB/4 NART Spider z roku 1967. Jedno z celkem deseti vyrobených aut bylo v roce 2013 prodáno za 577 milionů korun českých.

2. Stříbrnou medaili tohoto seznamu tvoří Mercedes-Benz W196, jenž byl vytvořen pro Velkou cenu  roce 54. Na Goodwoodském festivalu Rychlosti 2013 byl tento vůz vydražen za 620 milionů korun.

1. Pomyslné zlato vyhrává jeden z celkem třiceti devíti hřebců jak jinak než Maranellské stáje; Ferrari 250 GTO vyrobené v roce 1962, aby bylo postaveno na start světového šampionátu FIA GT. Podle očekávání vůz celý šampionát vyhrál v roce 63 a dominoval i o rok později. Jedná se mimochodem o typ vozu, jenž byl v roce 2013 prodán soukromě v přepočtu za asi 1,1 miliardu korun. V roce 2014 byl na aukci Bohmans The Quail vydražen na 799 milionů korun.

Rubriky
Cestování

Dovolená v kempu

Rok, co rok se opakuje jeden zajímavý rituál. Spousta lidí pobere to nejnutnější k přežití a opouští pohodlí svého domova, aby ho vyměnili za nepohodlí v nějakém tuzemském kempu. Zajímalo by mě, kolik Čechů nikdy v životě nenocovalo v kempu. Podle zkušeností českých turistů se úroveň kempů stále zvyšuje. Je to nutné.
o   Lidé mají stále větší nároky na komfort i v případě, že jedou nocovat jen pod stan nebo do karavanu.
stanování v kempu

Kempy na míru

Současné kempy se zaměřují na různé skupiny zákazníků a podle toho připravují program. Není problém najít na internetu popisy jednotlivých ubytovacích zařízení, která jsou přímo na míru určité cílové skupině.
1)      Rodiny s dětmi– dětské hřiště, půjčovna různých her, minigolf.
2)      Mladí lidé– večerní diskotéka, neomezený noční život.
3)      Starší ročníky – klidné posezení u vody, které může být spojené s chytáním ryb.
Právě proto, aby se úroveň tohoto ubytování v přírodě zlepšovala, pořádá se každoročně anketa „Kemp roku“. Podle toho můžete posoudit, jak jsou lidé s kempy spokojeni.
rodina v kempu

Stále je co zlepšovat

Někteří lidé jsou přesvědčeni, že úroveň ubytování tohoto typu je mnohem horší v tuzemsku nežli v zahraničí. Není to tak docela pravda. I když některé věci by se rozhodně zlepšit mohly.
o   Stížnosti na tuzemské ubytování se většinou týkají
–         nedostatku kuchyňských dřezů a praček
–         malého množství sprch.
kemp vařič
Starší generace si určitě pamatuje na to, že u každého stanu seděl vařič, na kterém vybraná osoba musela v podřepu každodenně vařit pro celé osazenstvo stanu.To se také změnilo. Obyvatelé kempu už nejsou odkázáni pouze na své vlastní zásoby a ochotu jednoho z účastníků dovolené.
o   Většinou v kempech bývají restaurace, kde je celkem dobrý výběr.
o   Samozřejmě nikde nechybí naše česká kempová specialita, kterou je „smažák“.
To, co obyvatelé kempů také oceňují, je čistota. Což bylo dříve většinou velkým problémem.

Rubriky
Cestování

Atraktivní s kvalitním vybavením

Je libo nový vůz?

Pokud vám dosluhuje staré auto a toužíte po něčem novém , chcete si dopřát kvalitu a luxus zároveň a v rodinném rozpočtu se nachází větší finanční obnos, právě pro vás je určen Ford Kuga Vignale. Na základní verzi si připravte něco málo přes jeden milión korun, pokud si pár desítek tisíc připlatíte, jízdu vám usnadní šestistupňový automat a i vybavení samotného vozu bude bohatší.
vnitřek mercedesu

Historie Fordu

Značku Ford zná jistě každý, jedná se o mezinárodní společnost zabývající se výrobou aut. Své jméno nese po svém zakladateli Henrym Fordem z Michiganu. Prvopočátky společnosti sahají do roku 1903 a společně s dalšími výrobci vozů Chrysler a General Motors byly největšími dodavateli automobilů ve Spojených státech amerických. Ford má na svědomí první montážní linku, díky které se výroba stala levnější a jednodušší, práci mohli vykonávat i nekvalifikovaní zaměstnanci. Automobily se tak staly cenově dostupné širší populaci.
noční dálnice

Nový model

V České republice má zn. Ford nezastupitelné místo již několik desítek let a společnost zde má i svou pobočku zabývající se dovozem a prodejem automobilů této značky včetně specializovaného servisu. Pokud si pro koupi konkrétního vozu nemůžete rozhodnout nebo váháte mezi několika značkami, je možné domluvit si testovací jízdu a na vlastní kůži si vyzkoušet jeho jízdní vlastnosti. Charakteristickým pro Kuga Vignale je šestiúhelníkový vzor na přední části karoserie, přístrojová deska je čalouněná a samotný interiér je luxusní a musí uspokojit i ty hodně náročné, samozřejmostí je navigace, klimatizace a bezdotyková manipulace s dveřmi. Pohon mají všechny kola a motor je dvoulitrový turbodiesel. Bezplatně je poskytována i asistenční služba, a to po celých 24 hodin a dále pak údržba exteriéru a interiéru. Levnější verzí tohoto modelu je ST-Line, cena se pohybuje od 900 000 Kč. Vozy jsou vybaveny i parkovacím asistentem, kterého využijí ti, kdo mají problémy s parkováním, senzory dokáží upřesnit, zda se automobil do daného prostoru vejde a pak ho na správné místo navést. V zaplněných ulicích se uplatní systém Active City Stop, pokud rychlost klesne pod 50 km za hodinu, sám dokáže přibrzdit.

Rubriky
Cestování

Orlando Bloom

Miláček žen a dívek má indické předky, jelikož jeho matka se narodila v Kalkatě. Zajímavostí je, že Orlando trpí dyslexií, proto to neměl ve škole nikdy jednoduché. Jeho matka ho právě díky tomu přivedla k studiu umění a dramatu. Studoval dokonce dva roky v Londýně sochařství a fotografování. Začínal hrát v divadle National Youth Theatre, a účinkování v tomto divadle mu dopomohlo k získání stipendia na British American Drama Academy. Jeho první televizní role byla role v jedné z epizod populárního anglického seriálu Vraždy v Midsomeru.
domek hobita
Co se týče vztahů, Orlando Bloomměl vždy štěstí na krásné přítelkyně. Od roku 2003 do 2006 randil s Kate Bosworth. V roce 2010 se oženil se známou modelkou Mirandou Kerr s níž má synka Flynna. Bohužel již po třech letech se rozvedli. Jeho nejnovějším objevem je zpěvačka Katy Perry. Údajně se měli rozejít, ale v letošním roce byli opět viděni spolu na návštěvě Prahy.
pirátský loď
Prozatím natočil opravdu hodně filmů, ale nejznámější je určitě Pán Prstenů a Piráti z Karibiku. Co se týče Pána prstenů, Bloom se nejprve ucházel o roli Faramira. Ovšem režisérovi se natolik líbil, že mu svěřil roli Legolase. Kvůli tomuto filmu se musel naučit jezdit na koni, zacházet s lukem a šermovat. Dokonce se také naučil surfovat. Orlando je velký nešika, při sportu a různých aktivitách si zlomil všechno možné v těle. Mimo jiné obě nohy, nos a například při natáčení si věčný smolař zlomil žebro při pádu z koně. Při natáčení začal opět jíst maso, do té doby byl vegetarián.
prsten na mapě
Další trilogií jsou Piráti z Karibiku. Po boku slavného Johnyho Deppa si zahrál Willa, který se zamiloval do krásné Keiry knightley.
Několik zajímavostí o tomto sympatickém herci. Teen People Magazín jej v roce 2002 vybral jako jednu z 25 nejžhavějších hvězd do 25 let. V roce 2004 a 2006 byl označen některými magazíny za jednoho z nejkrásnějších lidí na světě. V roce 2014 získal hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.