Miláček žen a dívek má indické předky, jelikož jeho matka se narodila v Kalkatě. Zajímavostí je, že Orlando trpí dyslexií, proto to neměl ve škole nikdy jednoduché. Jeho matka ho právě díky tomu přivedla k studiu umění a dramatu. Studoval dokonce dva roky v Londýně sochařství a fotografování. Začínal hrát v divadle National Youth Theatre, a účinkování v tomto divadle mu dopomohlo k získání stipendia na British American Drama Academy. Jeho první televizní role byla role v jedné z epizod populárního anglického seriálu Vraždy v Midsomeru.
domek hobita
Co se týče vztahů, Orlando Bloomměl vždy štěstí na krásné přítelkyně. Od roku 2003 do 2006 randil s Kate Bosworth. V roce 2010 se oženil se známou modelkou Mirandou Kerr s níž má synka Flynna. Bohužel již po třech letech se rozvedli. Jeho nejnovějším objevem je zpěvačka Katy Perry. Údajně se měli rozejít, ale v letošním roce byli opět viděni spolu na návštěvě Prahy.
pirátský loď
Prozatím natočil opravdu hodně filmů, ale nejznámější je určitě Pán Prstenů a Piráti z Karibiku. Co se týče Pána prstenů, Bloom se nejprve ucházel o roli Faramira. Ovšem režisérovi se natolik líbil, že mu svěřil roli Legolase. Kvůli tomuto filmu se musel naučit jezdit na koni, zacházet s lukem a šermovat. Dokonce se také naučil surfovat. Orlando je velký nešika, při sportu a různých aktivitách si zlomil všechno možné v těle. Mimo jiné obě nohy, nos a například při natáčení si věčný smolař zlomil žebro při pádu z koně. Při natáčení začal opět jíst maso, do té doby byl vegetarián.
prsten na mapě
Další trilogií jsou Piráti z Karibiku. Po boku slavného Johnyho Deppa si zahrál Willa, který se zamiloval do krásné Keiry knightley.
Několik zajímavostí o tomto sympatickém herci. Teen People Magazín jej v roce 2002 vybral jako jednu z 25 nejžhavějších hvězd do 25 let. V roce 2004 a 2006 byl označen některými magazíny za jednoho z nejkrásnějších lidí na světě. V roce 2014 získal hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.