Asi každý ví, že módní trendy se konstantně mění. Prakticky každou sezónu se nosí něco jiného. Co si však mnoho lidí neuvědomuje, je to, o jak svazující věc se v podstatě jedná.

 

Pokud by je totiž například následovaly všechny ženy, pak by na sobě měly prakticky to samé. A tady se musíme zamyslet nad tím, zda je to skutečně něco, co bychom chtěli. Nelze totiž pominout fakt, že prakticky každý člověk má jinou postavu, a tak je velmi nepravděpodobné, že jeden styl bude slušet všem.

 

móda se týká i dětí

 

Jistě, můžeme namítnout, že například džíny a tričko patří k podobnému univerzálnímu outfitu, avšak jen málokdo si uvědomuje, že je možné si vybrat z mnoha různých střihů a typů, a to jak u triček, tak i u džínů. To však u většiny skutečně módních oblečení nejde. Celé věci nepomáhá ani to, že je návrháři většinou vytváří tak, aby vypadaly dobře na štíhlé postavě. A je to pochopitelné – koneckonců modelky jsou štíhlé, mnohdy až anorektické, a právě ony nové trendy předvádí. Musí v nich tedy vypadat co nejlépe.

 

klasická fotografie v módním časopise

 

Problém je, že jen málokterá z žen má takovou postavu, zvláště v dnešní době, kdy je běžný sedavý způsob života, ať už doma či v zaměstnání. Pokud se pak někdo takový rozhodne vypadat tak, jako ženy v módních časopisech, snadno se může stát, že výsledek nebude zrovna oslnivý.

 

Také je potřeba zvážit otázku, jak by to vypadalo, kdyby všichni nosili to samé. Koneckonců, změna je kořením života, a to platí i o oblékání. Musíme připustit, že rozhodně vypadá lépe, když na ulici vidíme mnoho různých stylů, z nichž každý dobře padne dané postavě, než jen jeden, který téměř nikomu nesluší.

 

Proto se doporučuje, aby si člověk našel svůj vlastní styl, který mu bude slušet a ve kterém se bude cítit dobře. Samozřejmě, pokud nemáme zrovna vytříbený módní vkus, je dobré si nechat poradit od odborníka, co nám sluší, avšak rozhodně bychom neměli ztratit svou individualitu, a to i v oblékání. Byla by to totiž velká škoda.