Pro mnoho dětí i dospělých je skákání na trampolíně oblíbenou činností. A není divu, umožní jim vyskočit podstatně výše, než by zvládli vlastními silami. Díky tomu navíc mohou provozovat ve vzduchu nejrůznější kousky.

Dříve jsme na ně narazili obvykle pouze na poutích či podobných akcích, dnes však běžně k dostání nejen u specializovaných prodejců, ale jako sezónní zboží i ve velkých obchodních řetězcích. Zde se většinou prodává trampolína pro děti Beanbag, neboť právě dětmi je nejčastěji využívána.

ksiltovka1

Samozřejmě má menší rozměry, než ty, které najdeme na poutích. Je to samozřejmě proto, že na ní bude najednou skákat podstatně méně lidí. Menší průměr však sebou přináší i zvýšené riziko. Je totiž mnohem pravděpodobnější, že dopadnete mimo ni. A jaké to může mít následky, není třeba říkat.

Samozřejmě se tedy můžeme ptát, zda je možné její bezpečnost zvýšit, a pokud ano, tak jak. Přeci jen, děti jsou to nejcennější, co máme, a je jen přirozené, že je chceme chránit. A skutečně existuje několik způsobů, kterými můžeme bezpečnost trampolíny zvýšit.

trampolina1

Tím prvním, na co se zaměříme, je hned samotný výběr. Zde je dobré hledět v první řadě na kvalitu. Pak totiž bude menší pravděpodobnost, že se v průběhu skákání například ulomí noha, či prasknou švy. Je tedy lepší investovat do dražšího modelu.

Další věcí, kterou můžeme udělat, je, že postavíme okolo ní síť, jen s menším otvorem, kudy se protáhne dítě. Ta musí být dostatečně pevná, aby mu zabránila dopadnout mimo vymezenou plochu. Tím zamezíme mnoha možným úrazům.

Je jistě dobré se ptát, zda tato péče není přehnaná. Neochraňujeme své děti až moc? Přeci jen, modřiny a odřeniny k dětství patří. Zde je však nutné si uvědomit, jaký by mohl mít nešťastný doskok následky. Pak už se jen zeptáme sami sebe, zda jsme ochotni něco takového riskovat. Ve většině případů bude odpovědí jisté, rezolutní ne.