Žehlit či nežehlit, to je otázka, která trápí nejednu hospodyni. V současné době mnoho žen nežehlí. Důvodů je celá řada. Jedním z nich je ten, že v současné době se oblečení vyrábí z nekrčivých materiálů. Strečové a lycrové materiály se prostě žehlit nemusí. Co se týče ložnin, flanel nebo krep se také nemusí nutně žehlit. Další důvod je, že chtějí ušetřit za energii. Není to jen otázka ekonomická, ale také ekologická. V neposlední řadě je to časová úspora.
Celá řada žen dodnes žehlí. Protože prádlo je pak hezké, žehlením se více uvolní vůně z aviváže. Je rozdíl lehnout si do peřin, které jsou povlečené do vyžehlených ložnin.
vyžehlené látky
Hodně se nažehlí především manželky manažerů. Manažeři, ředitelé, obchodní zástupci, bankovní úředníci, vysokoškolští profesoři – to jsou všechno lidé, kteří musí dodržovat určitá pravidla, co se týče takzvaného dress codu.
 

Když se žehlit prostě musí

I když jsou dnes košile šité z dobrých materiálů, bez žehlení se to prostě neobejde. Každý, kdo žehlil pánskou košili ví moc dobře, že se jedná o takovou vyšší dívčí. Je to nejnáročnější kus na žehlení.
I Vy můžete žehlit jako odborník, když budete dodržovat určitá pravidla. Především základem je kvalitní vybavení. Potřebujete kvalitní žehlicí prkno. Žehlit na kuchyňském stole rozhodně není příliš žádoucí. Důležité je mít také kvalitní napařovací žehličku. Neměla by být ovšem příliš těžká, aby Vás za chvíli nebolela ruka.
napařovací žehlička
Samozřejmě je nejlepší prádlo vyžehlit hned po tom, kdy ho sundáte ze sušáku nebo šňůry, jde to i nejlépe. To samozřejmě není vždy možné z časových důvodů.  Pokud žehlíte později, není od věci prádlo pokropit. To se týká především utěrek a ložnin.
Mnoho žen se v současné době nechce zdržovat pracným žehlením manželových košil. Raději si košile nechávají vyžehlit na zakázku. I to je samozřejmě řešení.