V době usnadňování není nic zvláštního, že bylo ovlivněné také odvětví nabízející ubytovací služby. Samotné ubytování již často nestačí, byť by bylo sebekvalitnější. Klienti chtějí na své dovolené vše pod jednou střechou. Moderní hotel proto disponuje nejen recepcí, stylovými pokoji a restaurací, ale také fitness centrem, co největší wellness částí a rozsáhlou nabídkou spa služeb. Co si pod jednotlivými kategoriemi vybavit? Pojďme si popsat, co tato oddělení hotelu mohou nabízet.
stylový hotel
Wellness – nejčastěji vybavené některými z těchto prvků: plaveckým bazénem, whirlpool vanou, finskou saunou s ochlazovacími zařízeními, infrasaunou, parní saunou, solnou jeskyní apod.
Fitness – zde už je vybavení velmi rozličné. V některých hotelích najdeme jen starý běžecký pás a pár kusů činek, jinde se nám na moderních strojích bude věnovat osobní trenér.
Spa – velmi často tvořeno především nabídkou různých druhů masáží od klasické thajské přes lávové kameny až po čokoládové zábaly a koupele v květinách.
Setkáme se s jednotlivými službami i jejich kombinací. Kombinace těchto 3 atributů je již ale velmi běžná a téměř v každé sebezapadlejší lokalitě lze najít minimálně jedno zařízení, které tyto služby poskytuje. Rozdíl je ovšem v jejich kvalitě.
Zatímco o vybavení hotelu i jeho wellness či fitness části jsme často schopni udělat si obrázek přímo z fotografií na internetu, o úrovni služeb se tak jednoduše nedozvíme. Nejběžnější cestou, jak se k těmto informacím dostat, je upřít svou pozornost do recenzí předchozích návštěvníků hotelu. Z těch se dozvíme jak chválu, tak negativní zkušenosti hostů. Je proto dobré si místo, které chceme na naší dovolené navštívit, nejdříve trochu „proklepnout“.  
 ručníky a růže
Ať už pojedete za aktivním odpočinkem kamkoli, mějte na paměti jedno. Nejlevnější varianta sice může ušetřit vaši peněženku, ale často tyto úspory nestojí za výsledné zklamání z úrovně služeb.