Co myslíte, jak zní odpověď? Hned vám to řeknu i vysvětlím.

Dejme tomu, že se vám nabízené služby zalíbí a rozhodnete se využít nabídky založení společnosti s ručením omezeným na klíč. Přijmete pozvání na nezávaznou konzultaci, na jejichž konci je na vás učiněn dotaz, zda jste se pro nabízené služby rozhodl. Jste přece rozhodnutý, odpověď zní tedy ano.

Firma na klíč

Je vám sdělen přesný postup přípravy vaší společnosti s ručením omezeným. Krok za krokem. Vše je dokonale vysvětleno, vše spolehlivě chápete. Je vám také nabídnuto na výběr několik termínů pro návštěvu notáře, kde již budou připraveny všechny zakladatelské listiny k vašemu podpisu. Na úplný závěr je vám předložena zálohová faktura na zálohu ve výši jeden tisíc korun. Budete překvapeni? Pokud ano, ptám se proč?

Zrovna jste si dohodl závazné objednání založení firmy Companiesandoffices. S podmínkami jste byl dobře obeznámen. Se vším jste souhlasil. Jste připraven po realizaci zakázky zaplatit celou požadovanou cenu. Mimochodem není nijak vysoká. Tak proč váhat s nějakou směšně vysokou zálohou?

Vždyť ta společnost, která vám učinila nabídku na založení vaší firmy, chce mít jen a pouze jistotu. To je snad pochopitelné. Záloha je sice, jak vám bude zdůrazněno nevratná, ale je to stále jen záloha. To znamená, že při konečném vyúčtování, vám bude nakonec odečtena z celkové ceny. Takže o nic nepřijdete.

Záloha není vysoká

Jestli vás napadá, že ta záloha je určitý projev nedůvěry k vaší osobě, jste na omylu. Nejde o nedůvěru. Ta tisícovka se inkasuje jen pro případ, kdy by do hry vstoupila náhoda. Může se vám něco přihodit, můžete onemocnět, můžete mít jakýkoliv osobní problém. Budete muset na své plány rezignovat. A přitom firma už rozeběhla svou práci. Má s ní minimálně nějaké výdaje. Musí platit zaměstnancům, že se vaší zakázce věnují. Musí platit čas. Takže ta nevratná záloha, je jen takovou pojistkou. Nic proti vám.