Schody, plošiny nebo podesty patří mezi nejzákladnější konstrukční prvky samotného schodiště. Přičemž na zábradlí se už poněkud zapomíná, přitom se jedná o jeho neodmyslitelnou součást. Usnadňují chůzi na schodech a brání případnému pádu z výšky, jsou ale také neopomenutelnou chloubou každého schodiště…tedy za předpokladu, že je jeho výběru dána patřičná pozornost.

Dřevěný interiér

Zábradlí na schodiště se tvarem povětšinou nebude příliš lišit, co ovšem jednotlivá zábradlí odlišuje, je jejich materiál. Zvolíte dřevo, nerez nebo třeba plast?

Jaký druh zábradlí vybrat?

Typ zábradlí bude mít obrovský dopad na vnímání celého prostoru. Díky němu totiž můžete místnosti vštípit jistou dávku lehkosti, elegance či rustikální kouzlo. Podobně jako je tomu třeba při výběru barev na stěnách či materiálu na podlaze.

Sázka na jistotu a tradičnost

Nestárnoucí klasiku představuje dřevěné zábradlí, které dokáže jako jedno z mála stárnout s grácií. Dřevo v neopracované surové verzi vypadá skvěle v rustikálních či vintage interiérech. Pokud dáváte přednost středomořskému stylu, pak by vašemu oku nemělo utéci vybělené dřevo.

Obývací pokoj

Není však dřevo jako dřevo. V případ zábradlí se vyplatí investovat do tvrdého dřeva, jako je dub nebo buk. Podobnou službu však odvedou i polotvrdé dřeviny – smrk, olše, jedle nebo modřín. Určitě nesáhnete vedle, pokud vsadíte na exotické dřeviny v podobě teaku nebo mahagonu.

Nerez v hlavní roli

Nerez je zkrátka neotřelý a jedinečný kov, který dokáže zaujmout a skvěle vypadá hlavně v moderních a strohých interiérech. Ovšem jeho podstatnou nevýhodou je jeho pořizovací cena, která je skutečně vysoká. Pro provozní účely se navíc vyplatí investovat ještě do speciální úpravy, na které nejsou vidět otisky prstů. Nerezová ocel je velmi tvárná, je tak možné z ní vytvářet zdobené květinové detaily, což u jiných kovů není možné.