Příznaky onemocnění prostaty https://www.erectmax.cz/blog/prostata-priznaky/ vám signalizují, že něco není v pořádku, a měli byste začít urychleně měnit životní styl a něco se sebou podniknout. Tehdy však již bývá poměrně pozdě, respektive na změnu je nejvyšší čas. Mnohem lepší je jít cestou prevence, abyste příznaky problémů s prostatou nemuseli řešit a hlavně prožívat. Obtíže s močením, kdy moč neodtéká, a jde o bolestivé a nepříjemné stavy, nemůžete v noci spát a často se budíte – máte toto vůbec zapotřebí?

různé druhy luštěnin

Zaměřte se na zdravější jídelníček – největšími vlivy, které způsobují problémy s prostatou, pokud si odmyslíme úrazy a spíše výjimečné tělesné anomálie, jsou stres a nevhodná strava. Ohledně stresu si dokážete poradit sami odstraňováním stresových vlivů a případně užíváním vhodných bylin (Kotvičník, Maca, Ženšen), ale se stravou si většina z vás poradit nedovede. Je k tomu zapotřebí zejména mnoho teoretických znalostí, a k těm se musíte nejprve dopracovat.

zdravá strava

Mohou vám poradit v prodejnách zdravé výživy, anebo si některé zdroje vyhledáte sami na Internetu, a my bychom vám mohli pomoci alespoň se základy – co jíst, a čemu se naopak vyhnout.

Rafinovaný cukr – říká se mu bílý jed, a přidává se do mnoha potravin. Vyměňte jej za jiná sladidla a namísto cukru také jezte více ovoce. Vhodná je například melasa, hnědý třtinový cukr či kvalitní ovocné sirupy bez cukru.

Bílá mouka – pečivo nebo těstoviny z bílé mouky sice vypadají krásně čistě, ale ve skutečnosti neobsahují téměř žádné živiny, a naopak vás o ně z vašeho těla ještě okradou. Nekompromisně najeďte na celozrnné obiloviny a zařazujte více těch bezlepkových (rýže, quinoa, pohanka, jáhly, kukuřice).

Maso – v mase se vyskytuje enormní množství stresových hormonů (po zabití zvířete) a navíc se maso v našich dlouhých střevech, zejména s omezeným množstvím vlákniny ve stravě, dlouho tráví a zahnívá. Nahraďte maso veganskými a vegetariánskými zdroji – vhodnými luštěninami.