Pokud i vy rádi cestujete, pak určitě oceníte internetové mapy. Jestliže máte raději mapy papírové, proti gustu… Internetové mapy jsou ale něco, co vám rozhodně usnadní život. Velmi vhodnou internetovou stránkou jsou Mapy.cz, které si ještě navíc pro své uživatele připravily vylepšení a to hlavně pro ty, kteří se rozhodnou vycestovat za hranice České Republiky. Díky mobilní aplikaci si lze stáhnout do svého chytrého telefonu mapy offline a to hned podklady celého světa. V zahraničí tedy díky této vychytávce vůbec nebude potřeba připojení k internetu.

mapa střední evropy

Mapy.cz již dříve svým uživatelům dokázaly nabídnout mapy pro celou Evropu. Novinkou jsou mapy offline, ke kterým se ještě přidaly i další světadíly.

Nejedná se o klasickou mapu, jak by si mohli někteří myslet. Neuvidíte zde totiž pouze město nebo silnici. Můžete dokonce vyhledat i místa v okolí, která jsou zajímavá. Ihned uvidíte i tipy na historické památky, nebo si můžete naplánovat cestu k nejbližšímu zámku, kavárně či restauraci. Ke všem těmto věcem již nepotřebujete internet. Díky vlastnostem offline map je ulehčeno všem turistům cestování po světě. Offline mapy nemusí sloužit pouze turistům, ale také cyklistům.
eiffelova věž na mapě

Jsou navíc velmi detailní a najdete v nich vrstevnice či ostatní zajímavé informace o daném místě.

Není ale příliš reálné mít staženy všechny mapové podklady celého světa, jelikož zabírají více než 185 GB.

Právě kvůli tomu jsou offline mapy rozděleny na jednotlivé státy, které jsou ještě navíc rozděleny na menší regiony.

Momentálně jsou k dispozici mapové podklady pro chytré telefony s aplikací Android. V nejbližší době se ale plánuje i verze pro Apple iOS a dokonce i počítače, které mají Windows 10.
autíčko na mapě

Stahovat je možné z aplikace Google Play.

Pokud byste tedy měli o offline mapy zájem i vy, rozhodně si je do svého chytrého telefonu stáhněte. Určitě nebudete litovat a hlavně budete vždy vědět, kde vlastně jste.