Technické vynálezy mají sloužit lidstvu, abychom nemuseli vynakládat tolik námahy na běžné rutinní činnosti a měli více času na zábavu a pro sebe samotné. S tímto výrokem jistě budete souhlasit, a pokud si odmyslíme zneužívání techniky proti jednotlivcům i národům, např. v podobě válečných konfliktů, máme dnes mnohem více možností, jak prožít kvalitnější život, než generace našich předků.zeleninový salát s klíčky.jpg

Proč si neusnadnit práci

Jednou z významných oblastí, kde se vývoj techniky zaměřil na úsporu energie a času, jsou spotřebiče a pomůcky pro přípravu pokrmů. V domácnostech se dnes již běžně vyskytují odšťavňovače, mixéry, kuchyňské roboty a vyznavači zdravé výživy si usnadňují práci i nakličovacími miskami a sklenicemi.
Není to sice převratný přístroj, který využívá elektrického proudu k jeho pohonu, ale výrobek je konstruován tak, abychom nemuseli zbytečně ztrácet čas a plýtvat energií a surovinami při přípravě rostlinných klíčků.

Biomiska šetří čas, námahu, i suroviny

Klíčící biomiska Naklíčeno je vyrobena z atestovaného akrylového plastu, skládá se z několika samostatných misek, které se vrství na sebe, a lze takto nechat vzejít i více druhů semínek současně. Každá miska má speciálně tvarované dno a výpustný ventil, kudy při proplachování semen odtéká voda do spodní odkapávací nádoby. Stačí tedy pouze dvakrát v průběhu dne nalít do horní misky sklenici vody, ta proteče všemi miskami a v každé z nich zůstane pouze potřebná vlhkost. Tím se zajistí ochrana před tvorbou plísní a hniloby, jež se tvoří tam, kde jsou klíčící semena namočena ve vodě.celozrnný chléb s rostlinnými klíčky.jpg
S biomiskami odpadá zbytečná manipulace s rostlinkami v cedníku, zdlouhavé proplachování pod tekoucí vodou a hlavně strávený čas touto činností. Abyste nechali vzejít tři patra semen současně, např. cizrnu, pšenici špaldu a čočku, stačí vám pouhých pět minut času denně a dvě sklenice čisté vody, navíc voda, co proteče do sběrné spodní misky, se může využít na zalévání květin.