Už po hodně dlouhá léta jsme zvyklí, že dezinfekce jakékoliv vody, nejen v bazénech, ale také v úpravnách vody, se provádí za pomocí chloru. Jde prostě o prvek, který automaticky ničí jakékoliv byť i jen zárodky mikrobů a bakterií a dokonale dezinfikuje vodu. Proto se také na tento prvek spoléhá většina majitelů domácích koupacích zařízení. Ovšem v dnešní době se může stát, že trpíte alergií na tento prvek nebo prostě jen nesnášíte jeho chemický zápach, anebo to prostě jen chcete zkusit dělat jinak. No a právě pro Vás je tu bezchlorová chemie do bazénu Chlorito.cz.

vířivka

Jde o tak zvanou bromovou chemii, založenou na účincích aktivního bromu, který je skvělým pomocníkem při dezinfekci vody a to hlavně výrazně teplejší vody, jako je například ve vířivkách. Právě proto jde o velmi oblíbené přípravky pro úpravu vody ve vířivkách, ale lze ji použít i k údržbě vody v běžných bazénech, jak venkovních tak i vnitřních. Jde o to, že jde o bezpečné a bezproblémové přípravky, které sice dezinfikují vodu, ale přitom bez nepříjemného chemického zápachu chloru a také jsou citlivější k pokožce plavců.

nohy ve vodě

Pokud byste chtěli vyzkoušet i jiný druh úpravy vody ve Vašem koupání, existují dnes ještě na trhu přípravky na bázi aktivního kyslíku, které též patří do bezchlorové chemie a jsou skvělým řešením pro všechny plavce s alergií či s kožními problémy, protože i když dokonale čistí vodu, tak jsou opravdu velmi citlivé k pokožce plavců. Jak bromové tak kyslíkové přípravky najdete v podobě tablet, v případě kyslíkových přípravků ještě v podobě granulátu a to v různě velkých baleních, podle toho, jak velké koupací zařízení máte. Jak tedy vidíte, možností jak udržovat vodu v koupacím zařízení dokonale průzračně čistou je v dnešní době opravdu hodně. Proto neváhejte a vyberte si, které přípravky Vám budou nejvíce vyhovovat.