Pokud je vám méně než dvacet pět let, je péče o pleť poněkud jednodušší. Zatím jste v období, kdy vaše tělo dozrává a teprve se dostáváte se na vrchol vašeho fyzického vývoje, není proto potřeba podstupovat žádné omlazující procedury nebo se mazat krémem proti vráskám, to si nechte na později, až to bude opravdu aktuální. V této době je zapotřebí pleť především hydratovat, dodat jí potřebné množství vláhy, aby se nevysušovala. Také se nezapomínejte vždy odličovat (při odličování očí dbejte na to, že vatovým tamponem se odličuje směrem ke kořeni nosu, nikoli směrem ven z obličeje, je to chyba, kterou dělá většina žen, a právě tyto špatné tahy pokožku kolem očí přetahují a napomáhají vzniku váčků pod očima).
růžová lžička
Také si pleť pravidelně čistěte, nejlépe vždy ráno a večer, ale nejdůležitější je to vždy večer, kdy z pleti odstraníte všechnu nahromaděnou nečistotu z celého dne. Ale jestli jste už přesáhla pomyslnou hranici dvacátého pátého roku je na čase začít s prevencí proti vráskám, poraďte se s kosmetičkou nebo dermatoložkou, který krém by pro vás byl ten nejvhodnější. Často se jedná o trochu dražší přípravky, ale je jen na vás, abyste si rozmyslela, zda se vám tato investice do vzhledu vyplatí, ale přece jen se jedná o vzhled obličeje, který jen tak nezamaskujete, tak asi není úplně na místě být příliš šetrná. Co se týče další péče o pleť, je samozřejmě také nutné ji odličovat a čistit, stejně jako je to popsáno výše.
prsty na tváři
Také je dobré začít pravidelně navštěvovat kosmetičku, která vám bude aplikovat kvalitní přípravky na doplnění vitamínů hodící se právě k vaší pleti v podobě masek a sér. Masáž, kterou si u ní můžete dopřát je také skvělá právě na prokrvení pleti. Pokud začínáte být se stavem své pleti více nespokojená, je na čase navštívit dobrou dermatoložku, která vám poradí možnosti jak přírodní, tak chemické, které můžete na pleť aplikovat, abyste se zase cítila krásná.